Windows 7
Pridal Razzy12 dňa September 20 2009 20:21:10
Najnovší Windows ktorý bol vyrobený len prednedávnom .
Podrobné novinky

Windows 7 obsahuje řadu změn a vylepšení oproti předchozím verzím systému Windows, jako je vylepšené rozpoznávání řeči a rukopisu, podporu pro virtuální pevné disky, zlepšený celkový výkonem systému s multi-jádrem, rychlejší nastartování systému, a vylepšené a zmenšené jádro . Windows 7 obsahuje řadu nových funkcí jako je podpora pro virtuální pevné disky.Poprvé se o Windows 7 začalo mluvit ještě pod kódovým jménem Blackcomb jako o nástupci Windows XP. U Windows XP a jeho serverové verze Windows Server 2003 bylo naplánováno, že na ně roku 2005 naváže nová verze Windows s kódovým jménem Blackcomb. V srpnu 2001 byla tato verze Windows Microsoftem odsunuta o několik let a bylo oznámeno, že před Blackcombem vyjde ještě Vista.

Později byla kvůli zpoždění při vývoji Blackcombu oznámena meziverze s kódovým jménem Longhorn. Potom byl Longhorn označen za hlavní vydání a byly přidány nové funkce jako např. nové vyhledávání Windows Search. Longhorn byl na začátku roku 2007 vydán pod obchodním označením Windows Vista.

Od té doby byl stav Blackcombu několikrát změněn. V lednu 2006 bylo kódové jméno Blackcomb změněno na Viennu a Microsoft ohlásil, že Vienna (Windows 7) pravděpodobně vyjde v roce 2009. Takto dlouhé termíny jsou však při vývoji softwaru velmi nejisté a proto osud Windows 7 ukáže teprve budoucnost.20. srpna 2008 bylo potvrzeno Microsoftem, že interní jméno (používané mezi zaměstnanci Microsoftu) je Windows 7 a to se také stane oficiální názvem systému.Plná verze Windows 7 vyjde 22. října.